Testy SeoHost 2024. Recenzja, opinie i oferta hostingu
Recenzja hostingu SeoHost 2024: Poznaj moje testy, ofertę i opinię na temat super taniego, a jednocześnie wydajnego hostingu stron WWW.
Seohost to marka, która na rynku hostingowym działa już od ponad 10 lat. Firma szczyci się przede wszystkim doświadczoną kadrą. Ponadto wspomina na swojej stronie, że jej celem jest tworzenie najwydajniejszych serwerów hostingowych. Seohost nie polega na gotowych zestawach sprzętowych, tylko komponuje własne, aby optymalizować ich wydajność. Marka zrezygnowała z dysków HDD, a nawet ze standardowych SSD – w ofercie są już tylko nośniki SSD NVMe. Przyczyną tego kroku było oczywiście nastawienie się na wydajność – zapewniają one przecież nawet 10 razy większą przepustowość danych niż SSD. Poza wydajnym hostingiem w niskiej cenie firma ma również bardzo atrakcyjną ofertę na domeny – jedne z najniższych stawek na rynku.
Wyróżnikiem usług jest ponadto wsparcie, które działa 24 h na dobę. Centra danych Seohost spełniają najwyższe standardy technologiczne w Polsce. Serwerownia jest połączona światłowodem z trzema ogólnopolskimi sieciami. Wszystkie serwery z linii Superszybki Hosting NVMe chronione są IMUNIFY 360.
Darmowy test w Seohost
Seohost daje możliwość bezpłatnego sprawdzenia usługi przez 14 dni. Czas ten oczywiście mógłby być dłuższy – niektórzy proponują 30 dni, zdarza się nawet, że dają dodatkową gwarancję satysfakcji, ale dobre i to. Aktywowanie tego nieodpłatnego okresu jest bardzo proste. Wybierz jeden z pakietów, a następnie kliknij pod jego opisem Uruchom. Zaznacz opcję Test 0 zł i kliknij Zamawiam. Teraz już wystarczy, że wypełnisz krótki formularz i po chwili otrzymasz na e-mail dane do logowania do usługi hostingowej. Już na tym etapie na pewno uwagę zwracają atrakcyjne ceny – Seohost się pod tym względem zdecydowanie wyróżnia. W tej firmie możesz korzystać z serwera na bardzo atrakcyjnych warunkach.
Panel zarządzania usługą
Usługą hostingową w Seohost zarządzasz za pomocą systemu Direct Admin. Poszczególne opcje szybko można znaleźć, a ponadto dostępna jest również wyszukiwarka, co jeszcze bardziej ułatwia dotarcie do interesujących Cię funkcji. Zostały one pogrupowane tak, że bez trudu można odnaleźć odpowiednie. Ponadto panel zarządzania występuje w wielu językach. Jeśli mieliście do czynienia z innymi rozwiązaniami tego typu, czy to autorskimi, czy najpopularniejszymi, to bez trudności powinniście sobie poradzić z zarządzaniem. W razie komplikacji macie do dyspozycji pliki pomocy lub wsparcie, które działa przez całą dobę.
Darmowa migracja
Seohost daje Ci możliwość skorzystania z darmowego przeniesienia Twoich stron na ich serwer. Jak to przebiega? Po pierwsze musisz zarejestrować konto na stronie i dopiero wtedy pojawia się opcja zgłoszenia potrzeby migracji usług. Najpierw jednak musisz wybrać pakiet hostingowy i go opłacić – migracja jest dostępna tylko dla takich kont. Nie jest oferowana w przypadku kont testowych.
Po przekazaniu zgłoszenia dostaniesz informację o planowanym terminie przeniesienia witryn. Najlepiej skontaktuj się z firmą na dwa tygodnie przed migracją lub wygaśnięciem dotychczasowej usługi hostingowej. Jeśli czasu pozostało mniej, to też zadzwoń lub napisz, ale nie czekaj na ostatni moment. To wszystko wymaga planu. Przenoszenie danych obejmuje pliki strony, bazę danych i skrzynki pocztowe. Zanim zmienisz delegację domeny na nowy serwer, Seohost sprawdzi, czy na pewno wszystko działa, jak należy. Dopiero wtedy możesz zmodyfikować nazwy serwerów DNS w panelu zarządzania domeną. Co ważne – Twoje usługi będą cały czas dostępne. Zmiana będzie niezauważalna dla użytkowników witryny. Ważne, abyś nie wprowadzał na stronie aktualizacji w momencie, kiedy migracja została już rozpoczęta – te dane mogą nie trafić na nową wersję strony.
W ramach bezpłatnej migracji możesz przenieść maksymalnie 20 stron i 30 skrzynek pocztowych. Łącznie zasoby te nie mogą zajmować więcej niż 100 GB. Jeśli w Twoim przypadku migracja wykracza poza te granice, to wcześniej skontaktuj się z Seohost. Firma poradzi sobie z każdą migracją, ale wcześniej wymaga to ustalenia szczegółów.
Parametry ogólne w SeoHost
Oferta Seohost jest szeroka. Dostępnych jest kilka hostingów, które są podzielone na pakiety. Przyjrzyjmy się poszczególnym opcjom.
Pierwszą z nich jest Najszybszy Hosting SSD NVME. Na pewno w jego przypadku uwagę zwracają atrakcyjne ceny pakietów. Co istotne – nie jest to jednorazowa promocja. Dokładnie tyle samo zapłacisz za przedłużenie usługi – przynajmniej na ten moment.
Największe zalety tej oferty:
- Brak większych ograniczeń. W zasadzie przy każdej pozycji w opisie znajdziesz informację, że nie obowiązuje żaden limit.
- Najnowsza wersja PHP.
- Szybkie dyski SSD NVMe.
- Darmowe certyfikaty SSL.
- Dostęp do konsoli SSH.
Już na koncie za 97 zł rocznie możesz teoretycznie uruchomić dowolną liczbę stron. To jedna z najatrakcyjniejszych ofert. Zazwyczaj najtańsze pakiety są obarczone wieloma limitami.
Kolejna usługa to Hosting SEO. To oferta dla osób, które chcą, aby ich witryny znajdowały się na wydajnym serwerze, który daje możliwość umieszczenia stron pod różnym adresem IP.
Do największych zalet tej usługi zaliczamy:
- Dyski SSD NVMe.
- Nawet 512 IP do wyboru.
- 14 klas IP.
- Brak większych ograniczeń w ramach pakietów – nawet tych najtańszych.
- Bezpłatne certyfikaty SSL.
- Dostęp do SSH.
Kolejną propozycją jest jedna z najciekawszych na rynku pod względem cenowym ofert hostingu resseler. To oznacza, że zasoby konta możesz dzielić pomiędzy własnych klientów, jeśli np. tworzysz dla nich strony WWW i oferujesz kompleksową opiekę nad serwisem.
Największe atuty oferty:
- Atrakcyjna cena – najtańszy pakiet dostępny w cenie serwera współdzielonego.
- Brak istotnych limitów.
- Bezpłatne certyfikaty SSL.
- Dostęp do SSH.
Seohost proponuje również serwery VPS i serwery dedykowane.
Instalator aplikacji
Seohost daj Ci możliwość skorzystania z instalatora aplikacji, dzięki któremu możesz łatwo założyć stronę bazującą na jednym z wielu popularnych systemów CMS. To kwestia dosłownie kilku kliknięć. Zaloguj się do panelu zarządzania usługą hostingową, a następnie wybierz polecane aplikacje w menu po lewej stronie:
Wskaż jedną z aplikacji, ale wcale nie musisz się ograniczać do punktów z listy. Po kliknięciu pojawi się możliwość sprawdzenia katalogu dostępnych systemów CMS.
Wybierz aplikację, której potrzebujesz, a następnie ją zainstaluj. Musisz podać kilka podstawowych informacji, takich jak lokalizacja instalacji, czyli domena i folder, w którym ma się znaleźć strona. Kolejna pozycja to wersja systemu CMS – sugeruję zdecydować się na najnowszą. Trzeba wpisać także dane administratora, login i hasło i określić ustawienia dodatkowe. Po uzupełnieniu wszystkiego, co wymagane lub konieczne, kliknij Instaluj. Po kilkudziesięciu sekundach aplikacja powinna działać. Teraz już możesz zalogować się do panelu zarządzania witryną, aby rozpocząć jej personalizowanie.
Test 1: Test wydajności skryptów PHP
Działanie witryny zależy od wielu czynników. Ważne jest, z jakiej wersji PHP możesz korzystać na serwerze, ale większe znaczenie ma wydajność skryptów PHP. Tę kwestię możesz sprawdzić za pomocą odpowiednich narzędzi. Pierwszym, którego używam jest PHP Benchmark Script (http://www.php-benchmark-script.com/). Przeprowadzenie testu jest bardzo proste – wystarczy, że pobierzesz skrypt, a następnie uploadujesz plik do katalogu głównego witryny, czyli tam, gdzie znajduje się index.php. Wynik przy PHP 7.3 był taki, jak poniżej. Im niższy Total time, tym oczywiście lepiej.
Przy wersji 8.1 wyskakuje błąd. Przy wersji 7.4 wynik był trochę wyższy niż dla 7.3.
Test 2: Test wydajności bazy danych i PHP
Kolejnym testem, który przeprowadzę jest Benchmark PHP (https://github.com/vanilla-php/benchmark-php). W tym przypadku możesz zweryfikować zarówno skrypty, jak i bazę danych. Jeśli chcesz również sprawdzić wyniki bazy danych, to wprowadź w pliku jej dane, czyli nazwy hosta, bazy, użytkownika i hasło. Chodzi o te informacje, które widzisz na poniższym screenie:
Przy wersji PHP 7.4 rezultaty były następujące:
O różnych porach było to 0,3–0,5 sekundy.
Natomiast przy PHP 8.1:
Oczywiście w tym przypadku również im niższa wartość, tym lepiej.
Test 3: Wydajność PHP i MySQL w WordPressie
Na koniec przeprowadzę ostatni już test. Tym razem również ocenię wydajność PHP, przy okazji bazy danych. Użyję do tego wtyczki do systemu WordPress. Chodzi o WPPerformanceTester (https://wordpress.org/plugins/wpperformancetester/). Jest ona oczywiście bezpłatna. Żeby z niej skorzystać, wystarczy, że zalogujesz się do panelu administracyjnego witryny, a następnie dodasz plugin. Znajdziesz go w menu po lewej stronie wśród Narzędzi.
Zainteresuj się przede wszystkim danymi zgromadzonymi pod Server Performance Benchmarks. W tym przypadku również im mniejszy wynik, tym lepiej, gdyż wskazuje on na czas wykonywania poszczególnych procesów. Istotne jest również Execution Time (seconds), gdzie także liczy się niska wartość. Natomiast w przypadku Queries Per Second im wynik wyższy, tym korzystniej.
Seohost – czy warto postawić na ten hosting?
Seohost ma bardzo atrakcyjną ofertę, którą możesz przetestować za darmo. Jest ona zróżnicowana, serwery mają bardzo dobre parametry, a migracja dostępna jest bezpłatnie. Hostingiem zdecydowanie warto się zainteresować, jeśli szukasz odpowiedniego wariantu dla swoich usług. Tym bardziej, że cenowo jest to jeden z liderów.