TOPHosting.pl

🏆️ Ranking kreatorów stron WWW

Stwórz profesjonalną stronę internetową bez kodowania i znajomości HTML.

TOP 3 najlepsze kreatory stron: Kwiecień 2024

Ranking TOPHosting jest tworzony dzięki wsparciu czytelników. Możemy otrzymać prowizję od dostawców usług, gdy kupisz usługę z linków na tej stronie. zasady rankingu
🥇
 • Domena za darmo na rok i hosting w cenie
 • Powierzchnia dysku od 2 GB do bez limitu
 • Obsługa klienta 24/7 po angielsku
 • Pakiet marketingowy i analityka strony
 • Profesjonalne logo w płatnych planach
 • 14-dniowa gwarancja zwrotu
za darmo lub od $16.00 za mies.
🥈
 • Bezpłatna domena .PL przez rok i hosting w cenie
 • Nielimitowana ilość GB na pliki i skrzynek e-mail
 • Pomoc po polsku przez czat, e-mail i telefon
 • Nielimitowana liczba podstron
 • Darmowy certyfkat SSL i przepustowość bez limitu
 • 30-dniowa gwarancja satysfakcji
za darmo lub od 12,00 zł za mies.
🥉
 • Darmowa domena i hosting w pakiecie
 • Obsługa klienta 24/7 e-mail + chat
 • Narzędzia AI, e-commerce i marketing
 • Obsługa do 100 witryn internetowych
 • Darmowe SSL i nieograniczony ruch
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
cena od 13,99 zł za mies.

Jaki kreator wybrać?

Żeby założyć stronę internetową, nie musisz być programistą. W wielu przypadkach możesz również zrezygnować z inwestowania w witrynę wykonaną przez agencję. Rozwiązaniem jest kreator stron WWW, dzięki któremu łatwo, krok po kroku, uzyskasz atrakcyjną stronę, na której znajdzie się wszystko, czego potrzebujesz. Czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie dla firmy lub innego typu serwis? Zdecydowanie tak – sprawdź dlaczego.

Co to jest kreator stron?

Kreator stron WWW to aplikacja, dzięki której bez wiedzy programistycznej możesz założyć witrynę internetową. Przeważnie masz do wyboru kilkadziesiąt szablonów, których edycja odbywa się na zasadzie przeciągnij i upuść. Zmiany możesz też wprowadzać podobnie jak w edytorze tekstowym, ustawiać oczekiwane czcionki, dodawać galerie zdjęć, dostosowywać poszczególne elementy. Zdarza się też, że możliwa jest edycja kodu HTML strony, ale tym zainteresuj się, jeśli masz doświadczenie.

Przeważnie opcję skorzystania z kreatora stron internetowych dają firmy, które oferują hosting WWW, domeny lub po prostu zapewniają kreator stron. Jeśli decydujesz się na wykonanie witryny na takiej zasadzie, to nie musisz na własną rękę szukać powierzchni serwerowej. Hosting jest w cenie. Nie interesuje Cię kwestia aktualizowania oprogramowania strony WWW, pluginów, dodatków – tym zajmuje się firma, w której wykupisz usługę.

Zazwyczaj masz do wyboru kilka pakietów, które różnią się np. liczbą dostępnych szablonów, maksymalną liczbą podstron, możliwościami edycji kodu HTML/CSS. Oczywiście jednocześnie obowiązują różnice pod względem ceny.

Dla kogo kreator stron internetowych jest dobrym rozwiązaniem?

W ramach popularnych kreatorów działają nawet setki tysięcy witryn. To potwierdza, że są one rozwiązaniami, na które warto zwrócić uwagę. Czy to jest dobry pomysł na własną stronę internetową dla każdego? Jeśli nie potrzebujesz zaawansowanej witryny, nie zależy Ci na indywidualnym projekcie, to weź pod uwagę kreator stron internetowych. Wybierz go, jeśli chcesz zaoszczędzić i masz czas, aby na własną rękę wprowadzić oczekiwane rozwiązania, treści i inne materiały.

Z wykonaniem tego poradzisz sobie nawet, jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tym zakresie. Przeważnie najlepsze kreatory stron internetowych zapewniają szczegółowe instrukcje, dzięki którym łatwo wykonasz poszczególne zadania. Często są to przewodniki wideo. Dzięki metodzie przeciągnij i upuść umieszczasz poszczególne elementy w odpowiednich miejscach. Nie jest jednak tak, że kreator stron WWW nie zapewnia rozwiązań dla zaawansowanych. Są i takie warianty, ale nawet nie korzystając z ich, bez problemów założysz stronę internetową.

Ile trwa stworzenie witryny za pośrednictwem kreatora stron WWW? To zależy, jakie masz wymagania. Ile podstron będzie liczyć serwis? Ile musisz przygotować treści? Czy aktualnie masz czas na zajęcie się stroną czy oddelegujesz do tego pracownika?

Czy darmowy kreator stron WWW to dobre rozwiązanie dla Twojej strony?

W sieci możesz skorzystać z rozwiązań płatnych i bezpłatnych. Często firmy, które zapewniają kreatory stron WWW, mają w ofercie darmowy pakiet. Natomiast w takim przypadku licz się z ograniczeniami, a te mogą być różne. Po pierwsze wybór szablonów będzie przeważnie niewielki. Za darmo założysz prostą stronę WWW, np. wizytówkę dla firmy. Możliwe, że własna domena nie będzie w takim przypadku możliwa do podpięcia.

Ograniczone mogą być zasoby, których witryna potrzebuje, aby być dostępną dla internautów. Oznacza to, że jeśli serwis zacznie odwiedzać bardzo dużo użytkowników, to przestanie on działać, a administratorzy zaproponują płatne pakiety.

Przez kreatory stron WWW możesz również zakładać sklepy internetowe, ale raczej nie spodziewaj się odpowiednich do tego rozwiązań w darmowym pakiecie. Znajdziesz je, ale w płatnych wariantach.

Kolejnym problemem, który niesie wybór darmowego kreatora stron internetowych są reklamy. Firma, która umożliwia założenie strony za darmo, w zamian oczekuje, że będą się tam wyświetlać takie różne reklamy. To kiepski pomysł, jeśli to wizytówka Twojej marki, bo może dojść nawet do tego, że w witrynie pojawią się materiały, które promują konkurencję.

Pamiętaj, że darmowy kreator stron WWW musi być z czegoś utrzymywany. Wyświetlanie reklam to tylko jedna z opcji. Możesz też dostawać wiadomości marketingowe na adres e-mail. Wiążą się z tym także różne ograniczenia. Bezpłatny pakiet kreatora stron internetowych może nie zapewnić ekspresowej pomocy, której będziesz potrzebować.

Jak wybrać kreator stron internetowych?

Możesz przebierać w ofertach kreatorów stron WWW, a jak wybrać z nich najlepsze rozwiązanie? To wymaga zwrócenia uwagi na parametry, cenę, możliwości i nie tylko. Warto zerknąć na każdą propozycję, a najlepiej wszystkie przetestować. Dopiero wtedy będziesz w stanie wybrać kreatory stron WWW, które się sprawdzą.

Łatwość obsługi kreatora stron internetowych

Żeby ocenić tę kwestię, musisz sprawdzić daną usługę. Możesz trafić na takie kreatory, które zostały zaprojektowane z myślą o użytkowniku i takie, których obsługa nie jest intuicyjna. Istotną rolę odgrywa pierwsze wrażenie. Kreatory stron internetowych muszą być domyślne. Jeśli przy poszukiwaniu każdej funkcji tracisz na to mnóstwo czasu, firma nie zapewnia przewodników, to raczej nie będzie to dobry wybór. W takim przypadku będziesz mieć problem na każdym etapie tworzenia stron WWW. Uwierz mi – nie chcesz tego.

Zweryfikuj różne kreatory stron internetowych. Weź pod uwagę te, w przypadku których łatwo odnajdujesz potrzebne funkcje.

Szybkość ładowania stron WWW

Zakładasz własną stronę WWW? Serwis musi się szybko ładować. Nie ma znaczenia, czy chcesz prowadzić blog czy wizytówkę firmową. Sprawdź kilka serwisów działających na danej platformie i oceń je. Możesz użyć do tego celu np. Pagespeed Insight. Strona WWW musi się szybko ładować ze względu na oczekiwania internautów, ale także – wymagania Google. Wydajność witryny należy do czynników rankingowych tej wyszukiwarki – ma wpływ na pozycję zajmowaną przez Twoją witrynę w wynikach wyszukiwania. Czy wiesz, że szybkość ładowania rzutuje na konwersję?

Najwyższą konwersję osiągają strony WWW, które ładują się w 1-4 sekundy. Zwracaj na to uwagę. Najlepszy kreator stron WWW musi zapewniać szybkie ładowanie.

Szybkość strony WWW a konwersja - wyniki badania

Źródło: https://www.portent.com/blog/analytics/research-site-speed-hurting-everyones-revenue.htm

Dostępne funkcje

Tworzenie stron internetowych za pomocą kreatora może być naprawdę łatwe. Poza tym zbudujesz w ten sposób nie tylko prosty, statyczny serwis, ale i nowoczesną witrynę z opcją dodawania komentarzy, prowadzenia newslettera i nie tylko. Własną stronę internetową możesz w pełni dostosować do oczekiwań, edytować każdy szczegół. Zamieścisz na niej atrakcyjne galerie, które możesz wykorzystać do budowania sklepów internetowych. Jeśli sprawdzisz różne kreatory stron internetowych, to szybko wychwycisz, który z nich zapewnia najwięcej funkcji i jednocześnie nie sprawia trudności w obsłudze.

Wybór szablonów

W kreatorze stron WWW chodzi nie tyle o to, aby szablonów było jak najwięcej, co o ich wysoką jakość. Natomiast im większy masz wybór, tym oczywiście lepiej. Narzędzie powinno umożliwiać tworzenie atrakcyjnych wizualnie witryn internetowych. Jeśli szablonów jest mnóstwo, ale żaden nie wygląda ciekawie, nie pasuje do Twojej witryny, to raczej nie postawisz na taką ofertę.

Responsywność

Może się wydawać, że to oczywista oczywistość, ale w dalszym ciągu możesz trafić na kreatory stron WWW z szablonami, które nie są responsywne. Witryna musi się wyświetlać poprawnie na różnych urządzeniach mobilnych – jeśli będzie inaczej, stracisz użytkowników, potencjalnych klientów – internauci będą zirytowani zamykać serwis zaraz po tym, jak go otworzą. Zerknij na poniższy screen. Większość użytkowników przegląda strony WWW na urządzeniach przenośnych. Nie tylko sprawdzają oni zdjęcia i wpisy w mediach społecznościowych, ale i robią zakupy. Dlatego musisz mieć witrynę internetową, która prawidłowo wyświetla się na sprzęcie mobilnym. To ma wpływ na pozycjonowanie strony, a dokładniej – na pozycję zajmowaną przez witrynę w wynikach wyszukiwania Google. Zadbaj o tę kwestię.

Podział ruchu desktop/mobile/tablet

Źródło: https://gs.statcounter.com/platform-market-share/desktop-mobile-tablet

Koszt korzystania z kreatora stron internetowych

Możesz wybrać różne rozwiązania. Czy używanie darmowego kreatora stron WWW jest dobrym wyborem? To zależy, czy to, co otrzymasz w takim pakiecie, Ci wystarczy. Przeważnie, jeśli firmy dają możliwość darmowego użytkowania, to zapewniają dostęp do ograniczonej liczby funkcji, niewielkiej liczby szablonów, bez możliwości podpięcia własnej domeny. Jeśli chcesz budować własną stronę internetową, która będzie popularna, rozwijana, zapewni duże możliwości, to darmowa oferta może nie wystarczyć.

Nasz ranking kreatorów stron WWW obejmuje bezpłatne pakiety, ale to raczej opcja na start. Jeśli chcesz poznać bliżej dane narzędzie, to możesz zacząć od darmowej oferty, ale później będziesz potrzebować czegoś więcej. Możesz chcieć podpiąć własną domenę, zbudować sklep internetowy, stworzyć stronę ze wszystkimi udogodnieniami, których oczekują użytkownicy. Zatem potrzebować będziesz płatnego pakietu. Pamiętaj, że strony internetowe działające na darmowym kreatorze zazwyczaj wyświetlają reklamy firmy, która dostarcza dane rozwiązanie.

Te promocyjne komunikaty znikną ze strony internetowej, jeśli wybierzesz płatny pakiet.

Szczegółowe parametry

Interesuje Cię tworzenie stron internetowych, które będą działać niezawodnie i szybko się ładować? Przyjrzyj się, co dokładnie oferuje dana firma. Przeważnie możesz posiadać witrynę o określonej maksymalnej liczbie podstron, ale są i takie pakiety, w których nie obowiązują ograniczenia. Jeśli wybierasz kreatory stron, które umożliwiają prowadzenie sklepu, zerknij na limity pod względem maksymalnej liczby produktów. Nie jest tak, że każdy pakiet pozwoli Ci na założenie dużego sklepu.

Istotnym parametrem jest powierzchnia na pliki. Przeważnie będzie ona wystarczająca, jeśli Twoja strona WWW ma być typowa. W przypadku rozbudowanych witryn internetowych, na których będziesz dodawać mnóstwo zdjęć i innych materiałów, dowiedz się, ile będzie kosztować ewentualne zwiększenie powierzchni dyskowej. Czy maksymalny pakiet zapewnia wymagane parametry? Czy można dokupić dodatkową powierzchnię? Większość kreatorów stron internetowych działa bardzo elastycznie, aby zapewnić odbiorcom takie usługi, których pożądają.

Cennik usług dodatkowych

Możesz potrzebować różnych rozwiązań. Budowanie strony internetowej uwzględnia także projekt logo, opracowanie treści, przygotowanie szablonu pod indywidualne zamówienie. Sprawdź, jakie stawki ma firma. Być może korzystający z danego kreatora stron WWW mogą liczyć na atrakcyjne ceny na inne usługi, z zachowaniem wysokiej jakości realizacji. Twoja własna strona internetowa będzie nowoczesna, atrakcyjna, a jednocześnie pochłonie mniejszy budżet, niż zakładasz.

Strona w różnych językach

Chcesz stworzyć stronę internetową, która będzie dostosowana do odbiorców z różnych krajów? Nie tylko najlepszy kreator stron WWW, ale większość takich narzędzi umożliwia przygotowanie witryny w różnych językach.

Zabezpieczenia

Składa się na nie co najmniej kilka elementów. Po pierwsze certyfikat SSL. Na jakiej zasadzie można zapewnić stronie szyfrowane połączenie? Jest ono w cenie czy wymaga dopłaty? Czy wszystkie pakiety obejmują certyfikat SSL? To konieczne. Witryny bez tego rozwiązania są oznaczane w przeglądarce internetowej Chrome jako niezabezpieczone, co może negatywnie wpływać na zainteresowanie witryną.

Warto, żeby kreator stron zapewniał podwójne uwierzytelnianie przy logowaniu do konta użytkownika (2FA). Dzięki temu zmniejsza się ryzyko włamania. Kolejną ważną kwestią są kopie zapasowe. Dobre kreatory stron WWW muszą systematycznie tworzyć backup i przechowywać kopie witryny z różnych dni, a najlepiej – pór dnia.

Wsparcie techniczne

Zanim zdecydujesz się na daną ofertę, przetestuj support. Wyślij kilka pytań, zadzwoń na infolinię. Support kreatora stron WWW powinien działań znakomicie. Szybkie i merytoryczne odpowiedzi stanowią podstawę. Kiedy masz problem, pracownicy związani z kreatorem stron powinni Ci pomóc. Jeśli zadzwonisz i dowiesz się, że jesteś kolejną osobą w kolejce i musisz poczekać 30 minut na połączenie, to raczej taka obsługa nie spełni Twoich oczekiwań. Niedostępność witryny może oznaczać dla Ciebie straty.

Obecnie firmy dają przeróżne możliwości kontaktu. Możliwe, że poradę uzyskasz, rozmawiając z botem. Poza tym kreator stron internetowych powinien zapewniać kontakt przez media społecznościowe, infolinię, czat na żywo. Koniecznością jest także centrum pomocy, w którym znajdziesz poradniki dotyczące różnych działań. Tzn. dowiesz się, co musisz zrobić, aby wykonać daną modyfikację.

Własna domena

Opcja jej podpięcia to raczej standard, ale sprawdź, na jakiej zasadzie możesz z tego skorzystać. W ramach darmowej strony internetowej nie zawsze będzie to dostępne. Często płatne pakiety obejmują domenę za darmo na rok. Dowiedz się, jaka będzie opłata za jej przedłużenie.

Opcje związane z SEO

Czy bez problemów dodasz indywidualne tagi title dla stron? Możesz wprowadzać tag alt, tzn. opis zdjęcia? Ustawisz przekierowania stron? Możesz skorzystać z danych strukturalnych?

Darmowy okres próbny

W przypadku kreatorów stron WWW spotkasz się z różnymi praktykami, ale najczęściej możesz przez dany okres testować usługę za darmo albo zapłacisz, ale masz opcję rezygnacji w określonym czasie i wtedy otrzymasz zwrot pieniędzy. Wygodniejsze jest pierwsze rozwiązanie, ale drugi wariant również jest godny uwagi. Jeśli widzisz, że firma oferuje dobry kreator stron internetowych, to zdecyduj się na test. Najczęściej usługi możesz weryfikować za darmo przez 14-30 dni.

Kreator stron WWW online – który wybrać?

Postaw wyłącznie na sprawdzone rozwiązania, które są od lat rozwijane. Nasz ranking kreatorów stron WWW obejmuje wyłącznie takie propozycje. Wszystkie zostały znakomicie przygotowane do tworzenia stron WWW, zapewniają wiele gotowych szablonów i rozwiązań, dzięki którym zbudujesz atrakcyjną i skuteczną stronę. Na które opcje warto zwrócić uwagę?

Wix

Jeden z najbardziej znanych kreatorów stron WWW. Ma on długą historię, gdyż powstał w 2006 roku. Od tej pory jest nieustannie rozwijany. Przez lata jego konkurencja mocno wzrosła, a mimo to pozostaje on bardzo popularny. Pozytywna informacja jest taka, że ten kreator stron WWW online oferuje darmowy pakiet – możesz założyć stronę internetową i ocenić, czy właśnie tego szukasz. Licz się jednak z tym, że bezpłatny wariant wiąże się z wieloma ograniczeniami.

Wix proponuje kilka płatnych planów. Zwróć uwagę, że najtańszy – Connect Domain – umożliwia podłączenie własnej domeny, ale w serwisie będą się wyświetlać reklamy – jak w wersji bezpłatnej. Im wyższa cena, tym większe zasoby i zakres oferty.

Oferta cenowa WIX

W ofercie Wix znajdziesz również pakiety umożliwiające założenie strony internetowej, która będzie przyjmować płatności online. W przypadku każdej z ofert przyjrzyj się szczegółom. Jeśli dopiero zaczynasz, to możesz wybrać podstawowy wariant, a w przyszłości, w razie takiej potrzeby, zmienić go na wyższy, który umożliwi Ci tworzenie sklepów internetowych czy też zapewni zasoby, które wystarczą popularnej witrynie.

W ramach wszystkich pakietów „Strona WWW” otrzymujesz:

Ponadto we wszystkich opcjach poza Connect Domain masz gwarantowane:

Natomiast we wszystkich Planach Biznes i eCommerce uzyskujesz:

Wix ma również plany Enterprise. W tym przypadku chodzi już o tworzenie spersonalizowanych stron internetowych. Wix ma oferty adekwatne do Twoich oczekiwań, zapewni odpowiednie usługi hostingowe, aby witryna internetowa działała bez zarzutów.

Idź do strony wix.com →

WebWave

Dla wielu użytkowników kreatorów stron WWW to najlepsze tego typu narzędzie. Na stronie znajdziesz informację, że z tego rozwiązania korzysta już ponad pół miliona użytkowników. Tylko w 2022 roku ten kreator stron internetowych został wzbogacony o ponad 200 nowych funkcji. Klienci, którzy założyli stronę internetową za jego pośrednictwem, mieszkają w ponad 70 krajach. Prace nad projektem rozpoczęły się w 2012 roku. W kolejnym produkt ten był dostępny w wersji beta, a w 2014 roku – zdobył pierwszego klienta. Liczbę 100 tys. użytkowników udało się osiągnąć w 2018 roku. Dalszy rozwój kreatora stron WWW był bardzo dynamiczny – rok później miał on już 200 tys. użytkowników, a w 2021 roku – 400 tys. W 2022 roku nastąpiła diametralna zmiana szaty graficznej.

Czy to jest najlepszy kreator stron WWW? Możesz się spotkać z takimi opiniami i rzeczywiście przemawia za nimi wiele argumentów. Przede wszystkim masz dzięki niemu zapewnione wszystkie istotne rozwiązania do tworzenia stron. Przygotujesz za jego pomocą witrynę, którą wypozycjonujesz w wyszukiwarkach internetowych, podepniesz też własną domenę. To kreator stron internetowych, który jest wciąż udoskonalany i dzięki temu dostajesz rozwiązania na czasie. Masz do wyboru mnóstwo gotowych szablonów – musisz tylko wybrać taki, który spełnia Twoje oczekiwania.

Ten kreator stron internetowych umożliwia Ci założenie strony całkowicie za darmo – dostępny jest taki pakiet. Oczywiście ta opcja wiąże się z wieloma ograniczeniami. W ofercie są następujące warianty:

Cennik WebWave

W ramach pakietu Free otrzymujesz:

Jak widzisz, nawet jako darmowy kreator stron WWW WebWave zapewnia spore możliwości. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z budowaniem witryn, to zdecydowanie możesz postawić na to rozwiązanie. Nie masz tutaj opcji związanych z prowadzeniem sklepu internetowego, ale też trudno ich oczekiwań w pakiecie bezpłatnym. Na pewno jednak oferta ta wyróżnia się na tle konkurencji. A czego możesz oczekiwać po tym kreatorze stron WWW w wersji płatnej?

Płatne pakiety w WebWave

W najbogatszym pakiecie, czyli Business, uzyskujesz:

Z powodzeniem możesz wykorzystać ten system do budowania stron internetowych. Otrzymasz naprawdę bogaty pakiet rozwiązań, funkcji i spore zasoby, do tego wiele gotowych szablonów i możliwość budowania witryny metodą przeciągnij i upuść.

Uwaga: jeśli wykupisz plan premium i stwierdzisz, że znasz lepsze kreatory stron internetowych, ten Ci nie odpowiada, to możesz w ciągu 30 dni zrezygnować. Dostaniesz zwrot pieniędzy.

Co ten kreator stron WWW zapewnia w ramach niższych wersji? W najpopularniejszej – PRO – limity są mniejsze, a ponadto nie ma funkcji, których potrzebujesz przy tworzeniu strony internetowej na zasadzie sklepu. Pakiet Starter oznacza większe ograniczenia, m.in. nie założysz za jego pośrednictwem bloga, nie dodasz podstron chronionych hasłem ani dostępnych dla zalogowanych. No i oczywiście niższe są limity niż w wyższych pakietach.

Idź do strony webwavecms.com →

Hostinger

Marka istnieje od 2011 roku, natomiast historia samej firmy rozpoczęła się w 2004 roku. W 2007 wprowadziła ona ofertę darmowego hostingu stron. W 2021 roku miała już ponad 1000 pracowników, a usługi kieruje do mieszkańców wielu państw. Nie jest to polski kreator stron internetowych, ale możesz korzystać z wersji w naszym języku. W przypadku Hostingera nie ma do wyboru pakietów – propozycja jest jedna.

Oferta kreatora Hostinger


Kreator stron WWW oraz hosting stron kosztuje 13,99 zł miesięcznie. W ramach oferty otrzymujesz:

Do Twojej dyspozycji jest ponad 100 szablonów stron. Hostinger opracował obszerne centrum pomocy. Prawdopodobnie znajdziesz w tych materiałach opisy wszystkich funkcji, które są Ci potrzebne do edycji witryny. W razie wątpliwości dotyczących budowania stron internetowych wyślij zapytanie – uzyskasz odpowiedź na każdą wątpliwość.

Idź do strony hostinger.pl →