TOPHosting.pl

Testy Dhosting 2024. Recenzja, opinie i oferta hostingu

Recenzja hostingu Dhosting 2024: Poznaj moje testy, ofertę i opinię na temat elastycznego hostingu ze skalowaniem i gwarancją zasobów.

Recenzje i cały serwis TOPHosting jest tworzony dzięki wsparciu czytelników. Możemy otrzymać prowizję od dostawców hostingów, gdy kupisz usługę z linków na tej stronie. zasady recenzji
4.
  • od 25 GB do 1 TB pojemności SSD NVMe
  • Strony WWW i transfer bez limitu
  • Elastyczne skalowane zasoby (RAM, CPU, HDD)
  • Serwery w Polsce (Warszawa) 🇵🇱
  • 14-dniowy test + 30 dni gwarancji satysfakcji
  • LiteSpeed NVMe HTTP/3 Redis
cena / rok od 89,00 zł później 189,00 zł

Dhosting to marka hostingowa z długą historią. Działa od 2007 roku. W 2020 przekroczyli liczbę 40 tys. klientów, co wówczas dało miejsce w TOP10 marek hostingowych w Polsce. Firma zwiększyła zatrudnienie i przekroczyła liczbę 50 specjalistów, którzy pracują przy projekcie. Jej cele są ambitne – plan zakładał przekroczenie 100 tys. klientów.

Oferta Dhosting była wielokrotnie wyróżniana w różnych rankingach za bezpieczeństwo i jakość usług. Marka dobrze trzyma się na rynku oraz stale rozwija swoją ofertę. W pandemii wprowadziła m.in. płatności miesięczne za swoje usługi, aby dać firmom możliwość łatwiejszego rozpoczęcia działalności w sieci. 

Usługę możesz przetestować za darmo przez 14 dni – to najlepszy krok, zanim zdecydujesz się na jej opłacenie. Zanim to jednak zrobisz, zapoznaj się z moimi wnioskami i analizą po sprawdzeniu tego hostingu. 

Strona WWW Dhosting

Tym, co wyróżnia tę usługę na tle innych, jest skalowalność, tzn. dopasowuje się ona do Twoich potrzeb. Załóżmy, że Twoja strona cieszy się na co dzień zainteresowaniem na średnim poziomie, ale nagle jednego dnia ruch jest nienaturalnie duży ze względu na np. wspomnienie o witrynie w telewizji. W takim przypadku hosting powinien w dalszym ciągu poradzić sobie z obsługą Twojego konta. W razie potrzeby usługa otrzyma dodatkową powierzchnię, pamięć RAM czy CPU. W tym modelu rozliczenia są wykonywane w cyklach godzinowych, a zasoby dostosowywane do aktualnych potrzeb i płacisz wyłącznie za te, które wykorzystasz. 

Dhosting chwali się liczbą 1000 migracji miesięcznie oraz wieloma znanymi markami, które korzystają z tych usług. 

Darmowy test w Dhosting

To, co istotne – usługę możesz sprawdzić bez wydawania na nią pieniędzy. Daje możliwość sprawdzenia hostingu w pakietach Start Web Hosting lub Elastyczny Web Hosting 2.0 przez 14 dni bez zobowiązań.

Zamówienie w dhosting

Założenie konta testowego trwa dosłownie 5 minut. Nie musisz podawać żadnych szczegółowych danych – w zasadzie wystarczy, że podasz e-mail i ustalisz hasło. 

Autorski dPanel

W przypadku tej usługi zarządzasz hostingiem za pomocą autorskiego panelu o nazwie dPanel. I teraz – to wada czy zaleta? Jeśli jesteś przyzwyczajony do np. DirectAdmin czy cPanel, to pewnie wolałbyś jedno z tych rozwiązań. Na pewno dużą zaletą DA jest choćby prostota przenoszenia backupu na inny hosting, który działa na tym samym systemie. Przeniesienie kilku czy większej liczby stron za pomocą kilku kliknięć to bardzo wygodne rozwiązanie – bez ręcznego tworzenia baz danych i wielu elementów. dPanel ma wady i zalety, ale to już kwestia Twoich indywidualnych odczuć. 

Panel (dpanel) w Dhosting

Sam dPanel nie jest skomplikowany. Bez większych problemów odnajdziesz wszystkie istotne opcje, a poza tym możesz skorzystać z licznych poradników, z których dowiesz się, jak wykonywać poszczególne zadania. 

Darmowa migracja

Firma proponuje możliwość skorzystania z bezpłatnego przeniesienia Twojej strony z poprzedniego serwera na Dhosting. Skoro masz taką opcję, to nie ma się nad czym zastanawiać. Bez doświadczenia możesz popełnić wiele błędów, a tak wszystkim może się zająć za darmo dostawca usługi. Uwaga: opcja jest dostępna dopiero po opłaceniu hostingu, czyli nie na okresie testowym. Jeśli chcesz skorzystać z migracji w czasie testowanie, to również możesz to zrobić, ale odpłatnie. 

Kiedy będziesz już mieć zarejestrowane konto, to Dhosting przeniesie za darmo 15 Twoich stron i do 30 skrzynek pocztowych. Chęć skorzystania z darmowej migracji należy zgłosić najpóźniej na 2 tygodnie przed zakończeniem opłaconego okresu w poprzedniej firmie hostingowej. Po migracji Dhosting przez kilka dni kontroluje, czy przenosiny nie wiązały się z wystąpieniem błędów i ewentualnie je naprawia. I to duży plus usługi.

Parametry ogólne w Dhosting

Firma Dhosting opisała, co otrzymujesz w ramach oferty, a dokładnie – podaje specyfikację serwera. W każdym przypadku widzisz, ile zasobów otrzymujesz w ramach podstawowego pakietu, ale też zwróć uwagę, do jakiego poziomu w danym przypadku możesz skalować usługę bez konieczności kontaktu z supportem (w pakiecie EWH 2.0). Co to oznacza? Że pomimo rosnącego obciążenia w dalszym ciągu Twoja witryna będzie dostępna dla odbiorców, gdyż zasoby będą dostosowywane do aktualnych potrzeb. 

Parametry hostingu dhosting

Zwróć uwagę na to, że w Dhosting przynajmniej teoretycznie nie znajdziesz standardowych limitów dotyczących maksymalnej liczby plików, wysyłanych e-maili, liczby procesów PHP czy liczby zapytań do bazy danych. Oczywiście będzie tak, o ile nie przekroczysz przydzielonych Ci zasobów. Jedyne limity (max. 2 strony WWW, max, 3 skrzynki pocztowe) pojawiają się w pakiecie Start Web Hosting.

Największe zalety i wady Dhosting

Oferta Dhosting jest atrakcyjna z wielu względów.

Na pewno do jej zalet należą:

Wady Dhosting:

Instalator aplikacji

Dhosting daje Ci do dyspozycji instalator. Sprawdźmy jego możliwości. Po zalogowaniu się do panelu zarządzania znajdziesz opcję Strony WWW. Kliknij ją.

Instalator dhosting

Następnie kliknij Dodaj, a dalej – Aplikacja.

Dodawanie aplikacji w instalatorze Dhosting

Dhosting daje Ci możliwość skorzystania z trzech domen, w których możesz utworzyć za darmo subdomenę. Wybierz zatem jedną z nich i dodaj, jaki ma być adres witryny. Ja wybrałem dkonto.pl i nazwę takastron.dkonto.pl. Następnie z rozwijanej listy kliknij aplikację, którą chcesz zainstalować. Jeśli ich dużo, znajdziesz wszystkie popularne, a w tym WordPress. Do tego możesz jeszcze dodać opis strony, ale to pole nie jest obowiązkowe. No to do dzieła! 

Dodawanie aplikacji w instalatorze Dhosting

Gotowe. Zatem teraz sprawdź dane dostępowe.

Dzięki nim możesz się zalogować do panelu administracyjnego witryny i rozpocząć jej personalizowanie. Teraz, korzystając z naszej próbnej strony WWW, z zainstalowanym systemem WordPress, ale bez wypełnienia jej treścią, przeprowadzę kilka testów. 

Test 1: Test wydajności skryptów PHP

Do sprawdzenia wydajności hostingu w wykonywaniu operacji matematycznych z wykorzystaniem języka PHP użyję skryptu PHP benchmark Script (php-benchmark-script.com). Żeby go wykonać, wystarczy pobrać plik, a następnie go skopiować do katalogu głównego witryny. W kolejnym kroku odpalam plik przez przeglądarkę i po chwili mogę się zapoznać z wynikami.

PHP benchmark Script - wynik Dhosting

Test przeprowadzam kilka razy, o różnych godzinach – wyniki są zbliżone. Interesuje mnie pozycja Total time, w której ten czas powinien być jak najkrótszy. 

Test 2: Test wydajności bazy danych i PHP

Tym razem test, za pomocą którego mogę sprawdzić jednocześnie wydajność skryptów PHP i wydajność bazy danych MySQL. Zatem możesz przetestować jednocześnie usługę serwerową, mając na uwadze różne kwestie, które mają wpływ na wydajność maszyny. Wykorzystam do tego Benchmark PHP (https://github.com/vanilla-php/benchmark-php). Pobieram skrypt na dysk, a następnie kopiuję plik benchmark.php na serwer. W kolejnym kroku wprowadzam za pomocą edytora tekstowego zmiany w tym pliku – podaję dane bazy danych. Oczywiście równie dobrze możesz dodać te informacje przed uploadowaniem pliku. Musisz wypełnić te dane:

Uzupełnianie danch do testu Benchmark PHP i MySQL

Efekt przeprowadzenia testu:

Benchmark PHP i MySQL - wynik dhosting

Najważniejsze pozycje to Calculation Total w sekcji Benchmark i Total w sekcji MySQL. W obu przypadkach im mniejszy wynik, tym lepiej. Na powyższym screenie nie ma tej drugiej pozycji – jeśli wprowadzisz dane bazy danych do pliku, to pojawią się również te informacje. 

Test 3: Wydajność PHP i MySQL w WordPress-ie

Najprostszym sposobem na sprawdzenie wydajności działania PHP i MySQL na hostingu jest skorzystanie z WPPerformanceTester (https://wordpress.org/plugins/wpperformancetester/). Zainstaluj ją oraz aktywuj, a następnie przejdź do niej – znajdziesz ją w panelu administracyjnym WP, gdzie kliknij opcję Narzędzia, a następnie WP Performance Tester. Dalej wybierz Begin Performance Test. Po chwili otrzymasz mnóstwo danych. 

W pierwszej części, tj. Server Performance Benchmarks, widzisz czas wykonywania poszczególnych zadań. Im jest on mniejszy, tym lepiej. Natomiast niżej, pod WordPress Performance Benchmarks, pozycja Execution Time (seconds) pokazująca czas wykonywania zadań powinna być jak najmniejsza, a Queries Per Second – jak największa. 

WPPerformanceTester - wynik testu dhosting

Dhosting – czy warto?

Dhosting ma ciekawą ofertę. Nie jest ona standardowa ze względu na skalowalność. Jeśli chcesz, aby Twoja strona działała niezawodnie nawet wówczas, gdy obciążenie serwera będzie w danym okresie mocno niecodzienne, to przetestuj tę usługę. Może spełnić Twoje oczekiwania. 

Recenzje i cały serwis TOPHosting jest tworzony dzięki wsparciu czytelników. Możemy otrzymać prowizję od dostawców hostingów, gdy kupisz usługę z linków na tej stronie. zasady recenzji
4.
  • od 25 GB do 1 TB pojemności SSD NVMe
  • Strony WWW i transfer bez limitu
  • Elastyczne skalowane zasoby (RAM, CPU, HDD)
  • Serwery w Polsce (Warszawa) 🇵🇱
  • 14-dniowy test + 30 dni gwarancji satysfakcji
  • LiteSpeed NVMe HTTP/3 Redis
cena / rok od 89,00 zł później 189,00 zł