TOPHosting.pl

Testy JDM 2024. Recenzja, opinie i oferta hostingu

Recenzja hostingu JDM 2024: Poznaj moje testy, ofertę i opinię na temat polskiego hostingu WordPress Premium z wbudowanym cache.

Recenzje i cały serwis TOPHosting jest tworzony dzięki wsparciu czytelników. Możemy otrzymać prowizję od dostawców hostingów, gdy kupisz usługę z linków na tej stronie. zasady recenzji
7.
  • od 10 do 100 GB pojemności SSD NVMe
  • Transfer bez limitu i 1-16 stron WWW
  • Hosting WordPress Premium z cache
  • Serwery w Niemczech 🇩🇪
  • 30-dniowy okres testowy
  • Nginx NVMe HTTP/2 Redis
cena / rok od 99,00 zł stała cena

Marka JDM zapewnia usługę hostingową, która wyróżnia się pod wieloma względami. W ofercie znaleźć można elementy, które nie są dostępne w innych firmach z tej branży. Na rynku spotkasz się z dziesiątkami propozycji nazywanych hostingiem WordPress, ale w praktyce możesz zainstalować na nich każdy CMS. Tymczasem JDM daje Ci możliwość skorzystania z usługi zoptymalizowanej wyłącznie pod ten system. Co to oznacza dla użytkownika? Oczywiście kluczowa w przypadku hostingu jest wydajność, którą opiszę Ci w tej recenzji.

Jedną z pierwszych cech oferty jest możliwość przetestowania hostingu za darmo i bez żadnych zobowiązań przez 30 dni. Tymczasem z reguły taki okres trwa 2 tygodnie. Tutaj na podkreślenie zasługuje również fakt, że na stronie jdm.pl jest zaznaczone, że możesz zacząć od testu bez ponoszenia ryzyka.

Strona hostingu JDM

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że wybierając dany pakiet, wiesz, jaka liczba użytkowników będzie mogła odwiedzić Twoją witrynę miesięcznie. Może to być zdecydowanie plus dla kogoś, kto ma problem z dopasowaniem oferty, biorąc pod uwagę aktualny lub przewidywany ruch na stronie. Dzięki takiej informacji wiadomo, że uzyskane w ramach danego pakietu parametry będą wystarczające. Poza tym w każdym wariancie masz również wymienione, ile stron może działać w ramach danego hostingu – nie ma tutaj opcji, do której już zapewne się przyzwyczaiłeś – nielimitowanej ilości witryn. Limit jednak jest taki, aby założone strony działały jak najbardziej optymalnie. Sprawdźmy zatem dokładnie, co zyskasz, decydując się na JDM i jaka jest wydajność serwerów w tej firmie.

Darmowy test w JDM

Jak wspominałem, jedną z zalet tej oferty jest możliwość testowania usługi bez zobowiązań aż przez 30 dni. Informacja ta widnieje na stronie głównej firmy. Wybieram pakiet, który umożliwia do 60 tys. unikatowych wizyt miesięcznie. 

Oferta hostingu JDM

Nie musisz mieć swojej domeny – możesz skorzystać z technicznego adresu. Dostaniesz taką propozycję przy zakładaniu konta i właśnie ja z niej skorzystam. Będzie to strona w subdomenie jdm.pl. Do weryfikacji konieczne jest potwierdzenie zamówienia za pomocą kodu, który dostaniesz SMS-em. Przy rejestrowaniu konta miałem problem z hasłem – mimo poprawnej długości system pokazywał, że jest ono zbyt krótkie, ale ostatecznie udało się rozpocząć testowanie usługi. 

Weryfikacja SMS w JDM

Założenie konta testowego wymaga podania minimum danych i zajmuje dosłownie minutę. 

Autorski panel zarządzania usługą

W JDM korzystasz z autorskiego panelu, który dostępny jest pod adresem: https://panel.jdm.pl/. Zatem, jeśli to Twoja pierwsza przygoda z tym rozwiązaniem, to czeka Cię nauka od podstaw. Nie jest to panel rozbudowany – najważniejsze opcje są dobrze widoczne, np. ustawienia SSL, bazy danych czy FTP. Natomiast możesz odczuwać zauważalny brak funkcji, które znasz z innych usług hostingowych. 

Panel JDM

Darmowa migracja

JDM ma ciekawą ofertę dla tych, którzy chcą zmienić usługę serwerową. Jeśli zamierzasz zrezygnować z dotychczasowego hostingu, a Twoja umowa z aktualną firmą jest wciąż ważna, to możesz uzyskać nawet do 6 miesięcy za darmo w JDM. Bezpłatny okres zależy od tego, ile czasu zostało do końca umowy. Teoretycznie ta promocja obowiązuje podczas pandemii. Żeby z niej skorzystać, musisz opłacić usługę za rok z góry. 

Zawsze możesz zdecydować się na darmową migrację. Załóż konto, zgłoś potrzebę przeniesienia swojej witryny, a następnie firma ustali termin, w którym będzie to możliwe. Przenoszone są strony wraz ze skrzynkami pocztowymi. Nie nastąpi przerwa w działaniu usługi – dotyczy to zarówno witryn, jak i poczty.

Parametry ogólne w JDM

Jak już wiesz, w JDM znajdziesz wyłącznie pakiety przygotowane pod system WordPress. Jest ich kilka. Na pewno określenie pod jaką liczbę wizyt przygotowano dany pakiet jest ułatwieniem, jeśli przenosisz się z innej firmy hostingowej. Już na podstawie dotychczasowego wykazu odwiedzin możesz ocenić, który wariant będzie dla Ciebie odpowiedni. W czasie przygotowywania tego artykułu oferta wyglądała następująco:

Parametry hostingu JDM

W kilku przypadkach możesz najechać kursorem na znak zapytania, aby uzyskać dodatkowe informacje i moim zdaniem warto, aby przy każdej pozycji, która nie jest oczywista, pojawiła się taka możliwość. Z drugiej strony pod tymi wszystkim informacjami powinny widnieć szczegółowe dane dotyczące limitów procesora, pamięci RAM i innych – dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Największe zalety i wady JDM

Do największych zalet propozycji należy zaliczyć:

Wady:

Instalator aplikacji w JDM

W JDM nie ma tej funkcji z tego względu, że z automatu możesz zainstalować system WordPress na swoim koncie. Kiedy dodasz domenę/subdomenę, to wywołaj jej adres w przeglądarce. Wtedy zobaczysz następujący komunikat:

Instalator WordPressa w JDM

Nie musisz kopiować ręcznie żadnych plików – od razu przechodzisz do instalacji. Wszystko trwa dosłownie chwilę. Zatem sprawdźmy teraz wydajność usługi. 

Test 1: Test wydajności skryptów PHP

Jednym z wielu czynników, które mają wpływ na szybkość działania Twojej witryny są skrypty PHP. W pierwszym teście wykorzystam skrypt PHP Benchmark Script (php-benchmark-script.com). Jego użycie jest banalnie proste. Wystarczy pobrać ten plik, a następnie umieścić go na serwerze i uruchomić w przeglądarce. W przypadku niższej niż 8.0 wersji PHP (przy 8.0 rezultatu nie było) wyniki były następujące:

PHP Benchmark Script - wyniki JDM

Jak je rozumieć? Zwróć uwagę na Total time – im wskaźnik będzie mniejszy, tym lepiej. Za każdym razem te rezultaty były podobne. 

Test 2: Test wydajności bazy danych i PHP

Kolejnym skryptem, którego użyję do przetestowania działania bazy danych i PHP jest Benchmark PHP (https://github.com/vanilla-php/benchmark-php). W tym przypadku możesz jednocześnie sprawdzić też wydajność bazy danych – jeśli chcesz to zrobić, to wtedy w pobranym pliku wprowadź dane tej bazy. Znajdują się one w tej części, którą widzisz poniżej:

Benchmark PHP i MySQL - ustawienis

Zerknij na wyniki JDM:

Benchmark PHP i MySQL - wynik hostingu JDM

Test 3: Wydajność PHP i MySQL w WordPressie

W ostatnim teście, który przeprowadzę, wykorzystam wtyczkę do WordPress, zatem wszystko powinno przebiec jeszcze sprawniej niż w poprzednich przypadkach. Chodzi o WPPerformanceTester (https://wordpress.org/plugins/wpperformancetester/). Po zainstalowaniu wtyczki pojawia się ona wśród opcji w menu Narzędzia w panelu administracyjnym WP. Pozostaje tylko uruchomić test. 

Uruchamianie testu WPPerformanceTester

Niestety, ale przy każdej próbie włączenia wtyczki wyskakiwał mi błąd – brak możliwości jej uruchomienia ze względu na spowodowanie krytycznego błędu, więc wyników nie mam…

Jeśli Tobie się udało, to najpierw zerknij na Server Performance Benchmarks, gdzie podany jest czas wykonywania poszczególnych zadań. Im jest on krótszy, tym oczywiście lepiej. Natomiast niżej, pod WordPress Performance Benchmarks, pozycja Execution Time (seconds) również ma być jak najniższa, a opcja Queries Per Second – jak najwyższa. 

JDM – czy warto?

Usługa JDM jest specyficzna, inna niż pozostałe na rynku, ale czy warto na nią postawić? W czasie jej sprawdzania natrafiłem na trochę problemów, w panelu zarządzania brakowało mi opcji, do których przyzwyczaiłem się w innych systemach. Natomiast w testach usługa wypada całkiem nieźle. Co zatem powinieneś zrobić? Zweryfikuj ją sam, porównaj z innymi ofertami i wyrób sobie opinię.

Recenzje i cały serwis TOPHosting jest tworzony dzięki wsparciu czytelników. Możemy otrzymać prowizję od dostawców hostingów, gdy kupisz usługę z linków na tej stronie. zasady recenzji
7.
  • od 10 do 100 GB pojemności SSD NVMe
  • Transfer bez limitu i 1-16 stron WWW
  • Hosting WordPress Premium z cache
  • Serwery w Niemczech 🇩🇪
  • 30-dniowy okres testowy
  • Nginx NVMe HTTP/2 Redis
cena / rok od 99,00 zł stała cena