TOPHosting.pl

Testy kreatora stron Hostinger 2023. Recenzja i opinie

Recenzja kreatora Hostinger 2023: Poznaj moje testy, ofertę i opinię na temat nowszych kreatorów stron internetowych.

🎉 Już są: promocje na BLACK FRIDAY 👇️
Recenzje i cały serwis TOPHosting jest tworzony dzięki wsparciu czytelników. Możemy otrzymać prowizję od dostawców hostingów, gdy kupisz usługę z linków na tej stronie. zasady recenzji
🥉
 • Darmowa domena i hosting w pakiecie
 • Obsługa klienta 24/7 e-mail + chat
 • Narzędzia AI, e-commerce i marketing
 • Obsługa do 100 witryn internetowych
 • Darmowe SSL i nieograniczony ruch
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
cena od 13,99 zł za mies.

Na rynku nie brakuje narzędzi, dzięki którym możesz łatwo i szybko założyć stronę WWW. Należą do nich kreatory. To rozwiązania, które umożliwiają Ci uruchomienie witryny bez wiedzy programistycznej. Jednym z takich narzędzi jest Hostinger. Przetestowałem ten system. Sprawdziłem, jakie ma wady i zalety. Zobacz, jakie możliwości daje to rozwiązanie i czego możesz się po nim spodziewać.

Hostinger – co to jest?

Kreator stron WWW Hostinger nie był w Polsce tak promowany jak np. Wix, więc marka nie jest bardzo znana, natomiast to rozwiązanie warte przetestowania. Dzięki niemu bez kodowania założysz witrynę internetową. Najpierw przyjrzymy się samej firmie.

Marka powstała w 2011 roku i od początku zajmowała się oferowaniem usług hostingowych. W 2020 roku firma Bitcatcha przyznała Hostingerowi tytuł najszybciej rozwijającej się marki hostingowej. Jej historia zaczyna się jednak wcześniej – już w 2004 roku. Wówczas na Litwie grupa młodych przedsiębiorców założyła własną firmę i wybrała dla niej nazwę Hosting Media. 3 lata później powstała platforma zapewniająca bezpłatne usługi hostingowe. W 2019 roku zespół firmy liczył już ponad 400 osób. 

Czy rzeczywiście, bazując na kreatorze WWW, możesz założyć atrakcyjną, nowoczesną stronę? Takie narzędzia są coraz bardziej dopracowane, coraz lepiej działają i rzeczywiście mogą Ci pomóc w realizacji celów biznesowych. Co właściwie oferuje kreator stron WWW od Hostingera?

Oferta Hostingera

W ramach kreatora stron WWW masz przygotowany pakiet usług, dzięki któremu łatwo zrealizujesz Twoją witrynę. W momencie powstawania tej recenzji opłata miesięczna za korzystanie z kreatora wynosiła 13,99 zł, a do tego 2 miesiące użytkowania możesz otrzymać za darmo. Kolejnym argumentem, który przemawia za przetestowaniem oferty jest 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Uwaga: cena standardowa wynosi 49,99 zł miesięcznie. Żeby płacić promocyjną stawkę, musisz zapłacić za usługę z góry za 48 miesięcy. Jeśli akurat będzie obowiązywać inna promocja, koniecznie przyjrzyj się jej szczegółom. 

Oferta kreatora stron Hostinger

Jeśli chodzi o podstawowe informacje o ofercie, to do Twojej dyspozycji są:

Jeśli zdecydujesz się na ofertę i zrezygnujesz z niej w ciągu 30 dni, to Hostinger zwróci Ci pieniądze. Zatem niczego nie ryzykujesz.

Zacznij z Hostinger

Przygody z Hostingerem nie zaczniesz bez opłat. Jeśli wybierzesz pakiet na miesiąc, to oferta nie obejmuje darmowej domeny. Do wyboru masz wiele rozszerzeń, a w tym .pl, .eu, i .com. Jeśli chcesz tylko testować, do razu wybierz wyższy pakiet – z niego również możesz zrezygnować w czasie wspomnianych 30 dni, ale płacisz z góry za promocyjny okres. Do wszystkich podanych kwot Hostinger dolicza podatek VAT. 

Plany w kreatorze Hostinger

Możesz zalogować się m.in. za pomocą konta Google lub konta na Facebooku, a następnie opłacić usługę. 

Uwaga: panel zarządzania nie jest dostępny po polsku. Do wyboru są następujące języki:

Lista języków w kreatorze Hostinger

Jeśli nie znasz żadnego z nich, to przemyśl, czy Hostinger jest dla Ciebie optymalnym wyborem. 

Po opłaceniu usługi system zapyta Cię, co chcesz zrobić. Utworzyć nową stronę czy ją przenieść na Hostigera? Zakładamy, że interesuje Cię ta pierwsza opcja, więc wybierz Create a new website. 

Tworzenie strony w kreatorze Hostinger

Następnie wybierz platformę. Pierwsza opcja to WordPress, ale zakładam, że interesuje Cię prosty kreator stron. Zatem wybierz pozycję po prawej stronie. 

Platforma kreatora stron WWW w Hostinger

W kolejnym kroku możesz wybrać domenę, która jest Twoja, kupić nową lub wrócić do tego w przyszłości. Zatem do dzieła. Hostinger podpowiada, że stronę możesz założyć już w minutę. 

1 minuta na stworzenie strony z AI z kreatorem stron Hostinger

Wypełnij formularz. Podaj nazwę strony/firmy, typ witryny np. portfolio i jej opis. Po tym kroku Twoja strona zacznie się generować. Rzeczywiście zajęło to około minutę. 

Formularz tworzenia strony WWW w kreatorze Hostinger

Efekt na tym etapie wygląda następująco:

Efekt wygenerowanej strony przez AI w kreatorze Hostinger

Kliknij w prawym górnym rogu Continue. Wtedy przejdziesz do opcji związanych z edycją witryny. 

Opcje edycji strony w Hostingerze

Hostinger daje Ci mnóstwo możliwości pod względem wprowadzania zmian na stronie. Ich aktualizacja nie powinna sprawić większych problemów. Sprawdziłem wszystkie opcje. 

Dodaj elementy

Pierwszym, co zobaczysz, jest pozycja Dodaj elementy, która ukrywa się pod znakiem +. Po jej kliknięciu pojawia się możliwość dodania mnóstwa opcji, które wprowadzasz na zasadzie przeciągnij i upuść. 

Dodawanie elementów w kreatorze Hostinger

Dodałem galerię. Po tym kroku pojawił się zestaw przypadkowych zdjęć, ale oczywiście jest też opcja edycji. Możesz zmienić układ galerii, tzn. ustawienie fotek. Ustalasz m.in. liczbę zdjęć w jednym wierszu, a także przerwy pomiędzy nimi. 

Galeria zdjęć w kreatorze Hostinger

Jeśli klikniesz Manage gallery, to wtedy możesz dodać nowe zdjęcia.

Na stronę da się również wprowadzić m.in. ikony społecznościowe, mapę, formularz kontaktowy, wideo, osadzić kod i nie tylko. Opcji jest naprawdę sporo – znajdziesz wśród nich wszystkie podstawowe, których możesz potrzebować. 

Menu witryny

Kolejną opcją jest możliwość edycji menu. Wystarczy wśród wyświetlonych pozycji wybrać Dodaj stronę, a następnie uzupełnić dane. 

Menu witryny w kreatorze Hostinger

Dodawanie nowych opcji w Hostingerze jest dopracowane. Masz sporo możliwości do wyboru. Dodajesz, jak ma się nazywać nowy odnośnik w nawigacji. Możesz ustalić, jaki będzie URL strony. Zwróć uwagę, że dodany adres nie musi się wyświetlać w menu. Możesz wybrać opcję ukrycia strony. Kolejną jest dodanie obrazu w zakładce Social image. To zdjęcie będzie się wyświetlać, jeśli dany URL opublikujesz np. na Facebooku. 

Ustawienia strony w kreatorze Hostinger

Style

Wśród tych opcji znajdziesz możliwość edycji kolorów. Możesz dostosować styl treści i kolory przycisków. 

Style strony WWW w kreatorze Hostinger

Blog

Hostinger daje możliwość prowadzenia bloga. Kliknij w menu po lewej stronie ikonę ołówka, a następnie wybierz Start a blog. Od teraz możesz już dodawać posty, zapisać je jako szkice, ustawić publikację na przyszłość i przeglądać opublikowane wpisy. 

Tworzenie bloga w kreatorze Hostinger

Jeśli chodzi o edytor wpisów, to jego obsługa nie powinna Ci sprawić problemów. Kliknij Dodaj sekcję, a wtedy zobaczysz różne opcje. Możesz m.in. dodać galerię, prezentację, nagłówki, ikony społecznościowe, opinie albo po prostu tekst. 

Edycja bloga w kreatorze Hostinger

Sklep internetowy

Kolejną opcją jest dodanie sklepu WWW. Ukrywa się pod ikoną koszyka w menu po lewej stronie. Kliknij Add store i możesz rozpocząć zarządzanie witryną. Najpierw wyświetlą Ci się przykładowe produkty w sklepie. Wybierz  Zarządzaj produktami, a wtedy możesz przejść do strony edycji poszczególnych artykułów. Wtedy zostaniesz przekierowany do ustawień strony. Tam możesz dodawać rabaty, sprawdzić zamówienia, rezerwacje. 

Sklep (Online store) w kreatorze Hostinger

Skonfigurujesz dostawcę płatności, dodasz również kategorie produktów. Wprowadzasz ustawienia dotyczące wysyłki i jej kosztów. Sklep WWW nie jest tak rozbudowany jak w przypadku korzystania z popularnych systemów open source, ale jeśli chcesz prowadzić mały e-commerce, to powinno wystarczyć. 

Edycja produktów w sklepie w kreatorze Hostinger

Strona wielojęzyczna

Witryna może być dostępna w różnych językach. Najpierw wybierz język źródłowy. 

Języki strony w Hostinger

Następnie możesz dodać inne wersje językowe. Po tym kroku na stronie pojawi się opcja ich przełączania. 

Menu wyboru języka strony WWW stworzonej w kreatorze Hostinger

Kiedy użytkownik wejdzie na stronę, to wyświetli mu się wersja językowa wybrana jako domyślna. 

Narzędzia AI

Kolejną pozycją, które widzisz po lewej stronie, są narzędzia AI. 

Dostępne są trzy, mianowicie:

Narzędzia AI

Kreator Hostingera – wady i zalety 

Oferta Hostingera ma wiele zalet, ale nie jest pozbawiona wad. Do największych plusów tego rozwiązania można zaliczyć:

Do wad Hostingera zaliczamy:

Strona w Hostingerze a PageSpeed Insights

Witrynę, którą założyłem w kreatorze, sprawdziłem w narzędziu PageSpeed Insights. Nie dodałem na stronie żadnych elementów, które powinny negatywnie wpłynąć na ładowanie witryny. To tylko teksty i podstawowe grafiki, które znajdowały się w szablonie. Wynik całkiem niezły. Na urządzeniach mobilnych: 

Wynik testu PageSpeed dla strony stworzonej w kreatorze Hostinger

Źródło: https://pagespeed.web.dev/

Standardowo lepszy w przypadku urządzeń stacjonarnych:

Wynik testu PageSpeed dla strony stworzonej w kreatorze Hostinger

Źródło: https://pagespeed.web.dev/

Sprawdziłem stronę również w narzędziu Google służącym do oceny, czy jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Nie znalazło żadnych błędów. 

Test wersji mobilnej strony stworzonej w kreatorze Hostinger

Źródło: https://search.google.com/test/mobile-friendly/

Kreator Hostingera – czy warto?

Dzięki Hostingerowi nie założysz strony WWW za darmo, ale niewielkim kosztem. Narzędzia, które są do Twojej dyspozycji, nie powinny Ci sprawić większych problemów pod względem obsługi. Masz do wyboru mnóstwo szablonów. Czy to rozwiązanie lepsze od konkurencji? Ma wady i zalety, ale zdecydowanie więcej jest plusów. Jeśli rozważasz inny kreator, to porównaj go z Hostingerem. Ten system może Cię pozytywnie zaskoczyć. 

🎉 Już są: promocje na BLACK FRIDAY 👇️
Recenzje i cały serwis TOPHosting jest tworzony dzięki wsparciu czytelników. Możemy otrzymać prowizję od dostawców hostingów, gdy kupisz usługę z linków na tej stronie. zasady recenzji
🥉
 • Darmowa domena i hosting w pakiecie
 • Obsługa klienta 24/7 e-mail + chat
 • Narzędzia AI, e-commerce i marketing
 • Obsługa do 100 witryn internetowych
 • Darmowe SSL i nieograniczony ruch
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
cena od 13,99 zł za mies.